Scripta Péntek
2024-04-19
23:56
Üdv! Mugli | RSS Főoldal | Scale írópalettája - Oldal 5 - Betűholisták gyűjtőhelye | Regisztráció | Belépés
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Betűholisták gyűjtőhelye » Írók klubja » Írók blogja » Scale írópalettája
Scale írópalettája
ErikaDátum: Hétfő, 2012-09-03, 11:01 | Üzenet # 81
Hatodéves
Csoport: Barátok
Üzenetek: 374
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Mellékelem herika válaszát (a másodika, mert az elsőben csak kérdéseket tett fel)
Re: Kérdés
from herika001
Hali,

Továbbra is az a véleményem, hogy valami olyan nevet kellene adni az alvós macinak, ami kapcsolódik egy magyar altatódalhoz.
Tente, Csicsijj v. Csicsijja, Csiribá
Ámbár olyat is el tudok képzelni, hogy: Professzor Brumi, Dörmi, ám az nem fejezi ki az altató szerepet.

Egyébként kicsit jobban körülnéztem. A hush a bye egy bébitermékcsalád Ausztráliában. Hasonlít a Chicco-hoz, amit nálunk is meg lehet találni. És valóban egy altatódalból van, amit legjobban tényleg a Tente baba tentéhez lehetne hasonlítani. Nem tudom, hogy a történetben lesz-e szó később az altatóról, ezt Scale biztosan jobban tudja, de ha igen, akkor nem ártana összehozni a kettőt. Nem olvastam a történetet, bár láttam, hogy a Merengőre is feltette.
Esetleg még azt tudom javasolni neki, hogy kérdezze meg a merengő fórumán, a ficblogján. Jár oda néhány fordító, aki segíthet.


Azt hiszem, mindnyájunk élete jobb lenne, ha mindig ott lenne egy könyv mindegyikünk hátizsákjában.
 
ScaleDátum: Hétfő, 2012-09-03, 11:38 | Üzenet # 82
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Óóó, köszi szépen, Erika és herika! smile

Azt hiszem akkor a végleges a Csicsijja lesz, azt már herika és Kris is mondta. smile Nagyon köszönöm a segítséget, csajok! heart


http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
ErikaDátum: Hétfő, 2012-09-03, 13:59 | Üzenet # 83
Hatodéves
Csoport: Barátok
Üzenetek: 374
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Igazán nincs mit! Egy kérdés: ugye nem Harry/Ginny lesz a vége?

Azt hiszem, mindnyájunk élete jobb lenne, ha mindig ott lenne egy könyv mindegyikünk hátizsákjában.
 
ScaleDátum: Hétfő, 2012-09-03, 15:50 | Üzenet # 84
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Harry nem lesz a végére olyan idős, hogy csajozzon. happy

Egyébként én nagyon szeretem a Harry/Ginny párost, szerintem kifejezetten illenek egymáshoz, és Hermione/Ron is aranyosak együtt. smile Tudom-tudom, ti nem szeretitek, de én bírom őket együtt. :P

És ha már itt vagyok, akkor elmondom, hogy írtam egy kétszáz szavas szöszt a 200. napra, de természetesen játékon kívül, hiszen szószámilag nem éri el a megadott határt. smile


http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
ErikaDátum: Hétfő, 2012-09-03, 16:39 | Üzenet # 85
Hatodéves
Csoport: Barátok
Üzenetek: 374
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Akkor jó! happy Nem baj, hogy te szereted azt a párost, én viszont nem. Kíváncsi leszek a kis szöszödre!

Azt hiszem, mindnyájunk élete jobb lenne, ha mindig ott lenne egy könyv mindegyikünk hátizsákjában.
 
ScaleDátum: Kedd, 2012-09-04, 14:52 | Üzenet # 86
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Bizonyos ficekből olvashattok mostantól részleteket is az oldalamon a blog részlegben. (A Szombati Boszorkány alatt találjátok. wink )

http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
evelynDátum: Kedd, 2012-09-11, 10:30 | Üzenet # 87
Hatodéves
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 493
Kitüntetések: 6
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Szia drága!

Itt is érdeklődnék a Gyermek a jászolban kövi része iránt.Meri fórumon is jártam biggrin Annyira szeretném már olvasni.Nem sürgetés,csak kíváncsiság biggrin




“Barát az, aki akkor is velünk tart, amikor az egész világ ellenünk fordul.”
(Alban Goodier)
 
ScaleDátum: Kedd, 2012-09-11, 11:35 | Üzenet # 88
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Igen, válaszoltam is ott, de itt is leírom, hogy felborult egy kicsit az életem az elmúlt három napban, és ugyan ma délután már itthon vagyok, de erőm (és kedvem) az nem nagyon van, így holnap bepótolom az elmaradást, és csütörtökön hozom a frisst. ^^

http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
KristineHoltDátum: Kedd, 2012-09-11, 11:42 | Üzenet # 89
Főinspektor
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 507
Kitüntetések: 4
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Scale! Itt senki nem hajcsár (rajtam kivül) Csináld csak amit csinálnod kell, pihenj, frissülj!Hidd el - megvárjuk a fejiket!
Ha pedig bármi segítségre van szükséged szólj bátran - tudod hol a privi gomb!!!!!!


"Az ihlet, a lusta írók kifogása"



"Nem voltam szar ember - még ha szarokat írtam is..." by: Két arc: Bűnösök imája
 
ScaleDátum: Kedd, 2012-09-11, 13:02 | Üzenet # 90
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Aranyos vagy, Kris, és köszi. heart

http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
evelynDátum: Kedd, 2012-09-11, 13:38 | Üzenet # 91
Hatodéves
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 493
Kitüntetések: 6
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Krisnek igaza van biggrin Én a hétvégének is örülnék drága,vagy akár a jövő hétnek.Mindegy mikor jön a friss a lényeg,hogy jön biggrin Csak én vagyok néha ( gyakran ) türelmetlen,amúgy meg alapból türelmes smile Na remélem azért ez nem lett túl zagyva happy



“Barát az, aki akkor is velünk tart, amikor az egész világ ellenünk fordul.”
(Alban Goodier)
 
ScaleDátum: Szerda, 2012-09-12, 08:55 | Üzenet # 92
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Nem vagy annyira türelmetlen, Ev, a lényeg, hogy várod a fejezetet. smile

Hozzáadva (2012-09-12, 09:55)
---------------------------------------------
No, a Smaragdvilág már megtalálható a Scripta II-n is. ^^


http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
KristineHoltDátum: Szerda, 2012-09-12, 11:39 | Üzenet # 93
Főinspektor
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 507
Kitüntetések: 4
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Már a főoldalra is kilinkeltelek... smile

"Az ihlet, a lusta írók kifogása"



"Nem voltam szar ember - még ha szarokat írtam is..." by: Két arc: Bűnösök imája
 
ScaleDátum: Szerda, 2012-09-12, 12:17 | Üzenet # 94
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Igen, láttam, köszi! smile

http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
KristineHoltDátum: Szerda, 2012-09-12, 12:56 | Üzenet # 95
Főinspektor
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 507
Kitüntetések: 4
Hírnév: 3
Állapot: Offline
nm biggrin

"Az ihlet, a lusta írók kifogása"



"Nem voltam szar ember - még ha szarokat írtam is..." by: Két arc: Bűnösök imája
 
ScaleDátum: Kedd, 2012-09-18, 10:15 | Üzenet # 96
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Hahó! hello

Csupán néhány szót mondanék:

- Epilógus
- Prince's Tales ~ A Herceg Krónikái
- Cokeworth/Fonós sor
- Severitus videó

Ha kíváncsiak vagytok, hogy mégis miről beszélek, tudjátok merre kell venni az irányt. smile

Hja, és még egy kis kedvcsináló:

"Hiába volt az ébresztőbűbáj reggel hét órára beállítva, Harry már két órával korábban felkelt – az izgalomtól eleve nem bírt elaludni, nem csoda hát, ha hajnali ötkor már fent is volt.

Feküdt még egy kicsit az ágyban, és csak nézte a baldachinos függönyt. Egyszerűen hihetetlennek tartotta, hogy túlélte Voldemortot, és most ellátogathat arra a helyre, ahol az édesanyja felnőtt. Harry boldogan elmosolyodott a gondolatra, aztán széthúzta a függönyt, kiugrott az ágyból és beszaladt a mosdóba, hogy minél hamarabb elkészüljön, így talán rávehetné az apját, hogy a tervezettnél korábban induljanak el.

Perselus azonnal felébredt, amint megszólalt a figyelmeztető bűbáj, jelezve, hogy Harry felkelt. Amióta a gyerek hozzá került, bűbájok vannak elhelyezve a szobáján. Másképp riaszt, ha felébred, másképp, ha rémálma van, és másképp, ha megtámadják. Erre az utóbbira ugyan még nem volt precedens, hiszen a lakosztályuk védelmi rendszerét senki és semmi nem képes kijátszani, ám nem árt az óvatosság. Ránézett az órájára: hajnali öt óra három perc. Ideje készülődnöd, Perselus; haza mész… "



http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)


Az üzenetet módosította: Scale - Kedd, 2012-09-18, 12:18
 
evelynDátum: Kedd, 2012-09-18, 11:08 | Üzenet # 97
Hatodéves
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 493
Kitüntetések: 6
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Szia drága! Ez a kedvcsináló nagyon jó.Engem már is nagyon érdekel biggrin Ez lenne az epilógus?Csak tippelek wink A többit már néztem,de ezt úgyis tudod smile



“Barát az, aki akkor is velünk tart, amikor az egész világ ellenünk fordul.”
(Alban Goodier)
 
ScaleDátum: Kedd, 2012-09-18, 11:36 | Üzenet # 98
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Szia Ev! Igen, ez lenne az epilógus eleje, és jelzem, jóval hosszabb lesz, mint bármelyik fejezet - legalábbis remélem. happy Hamarosan válaszolok a Prince's Taleshez írt kritikádra is. Itt is köszi, hogy írtál hozzá. heart

http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
ErikaDátum: Kedd, 2012-09-18, 12:11 | Üzenet # 99
Hatodéves
Csoport: Barátok
Üzenetek: 374
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Egy kis belepofázás: nem két órával később, hanem két órával hamarabb kelt Harry! Bocsi! Egyébként tetszett a részlet! biggrin

Azt hiszem, mindnyájunk élete jobb lenne, ha mindig ott lenne egy könyv mindegyikünk hátizsákjában.
 
ScaleDátum: Kedd, 2012-09-18, 12:18 | Üzenet # 100
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Valóban, köszi, hogy szóltál, javítottam. smile

http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
Betűholisták gyűjtőhelye » Írók klubja » Írók blogja » Scale írópalettája
Keresés:

Designed by:KristineHolt © 2024