Scripta Szombat
2024-04-20
07:00
Üdv! Mugli | RSS Főoldal | Scale írópalettája - Oldal 4 - Betűholisták gyűjtőhelye | Regisztráció | Belépés
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Betűholisták gyűjtőhelye » Írók klubja » Írók blogja » Scale írópalettája
Scale írópalettája
ScaleDátum: Vasárnap, 2012-08-12, 11:39 | Üzenet # 61
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Hát... ha azt vesszük, hogy tízpercenként felállítanak a gép elől... De belehúzok, már nincs sok hátra. biggrin

http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
ErikaDátum: Vasárnap, 2012-08-12, 11:48 | Üzenet # 62
Hatodéves
Csoport: Barátok
Üzenetek: 374
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Nem kell sietni, megvárjuk! biggrin

Azt hiszem, mindnyájunk élete jobb lenne, ha mindig ott lenne egy könyv mindegyikünk hátizsákjában.
 
ScaleDátum: Hétfő, 2012-08-13, 15:06 | Üzenet # 63
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Köszi! heart

Hozzáadva (2012-08-13, 16:06)
---------------------------------------------
Halihó! hello

Egy napos késéssel ugyan, de felraktam a Scripta II-re a sev fordítást. smile

Kellemes olvasást!


http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
ErikaDátum: Hétfő, 2012-08-13, 15:11 | Üzenet # 64
Hatodéves
Csoport: Barátok
Üzenetek: 374
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Szupi! heart

Azt hiszem, mindnyájunk élete jobb lenne, ha mindig ott lenne egy könyv mindegyikünk hátizsákjában.
 
evelynDátum: Vasárnap, 2012-08-19, 12:36 | Üzenet # 65
Hatodéves
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 493
Kitüntetések: 6
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Scale drágám,hogy állsz a fordítással?Nem sürgetés tudod,csak érdeklődök biggrin Láttam ám a merin,hogy mennyien szeretik ezt a történetet biggrin Én is nagyon szeretem és már nagyon várom a kövi részét smile



“Barát az, aki akkor is velünk tart, amikor az egész világ ellenünk fordul.”
(Alban Goodier)
 
ScaleDátum: Vasárnap, 2012-08-19, 13:36 | Üzenet # 66
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Szia, drága! smile Ha jól saccolom, akkor holnap hozni fogom az új részt. ^^ Ez most jobban megy, mint a snarry, úgyhogy ebből lesz a friss. Tudom, hogy nem sürgetsz. Volt benne egy kis fordítási probléma - magyarra átfordítani egy másfél éves gyerek szavait úgy, hogy még passzoljon is a szövegkörnyezethez... O.O biggrin biggrin

http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
evelynDátum: Vasárnap, 2012-08-19, 15:37 | Üzenet # 67
Hatodéves
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 493
Kitüntetések: 6
Hírnév: 3
Állapot: Offline
De jó biggrin Akkor most szorítok,hogy semmi ne jöjjön közbe és holnap lehessen olvasni az új részt smile Ügyes vagy drága biztosan megoldod azt a kis problémát biggrin



“Barát az, aki akkor is velünk tart, amikor az egész világ ellenünk fordul.”
(Alban Goodier)
 
ScaleDátum: Vasárnap, 2012-08-26, 09:36 | Üzenet # 68
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Smaragdnak írtam egy rövid severitus novellát, hamarosan az felkerül ide, és a fordításból pedig ma délután jön a második rész. smile

És egy kicsit szomorú, vagy nem is annyira szomorú hír, de a Gyújts éjszakánkba fényt! snarryt a Vakáció Kihívás miatt egyelőre szüneteltetem.


http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
evelynDátum: Vasárnap, 2012-08-26, 10:19 | Üzenet # 69
Hatodéves
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 493
Kitüntetések: 6
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Semmi baj drága.Jelenleg nagyon örülök neki,hogy ma jön a fordítás új része és még egy novella is biggrin Ennél jobb hírt nem is kaphattam volna smile

Hozzáadva (2012-08-26, 11:19)
---------------------------------------------
Um mi ez a vakáció kihívás?Ha érdekes akkor lehet én is bekukkantok majd biggrin




“Barát az, aki akkor is velünk tart, amikor az egész világ ellenünk fordul.”
(Alban Goodier)
 
ScaleDátum: Vasárnap, 2012-08-26, 10:33 | Üzenet # 70
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Örülök, hogy örülsz! smile

Itt egy link a kihíváshoz: http://vakaciokihivas.blogspot.hu/

Szerintem nagyon érdekes lesz, a kulcsok nagyon jók és nagyon nehezek. biggrin Jó kis törik születhetnek belőlük. smile


http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
evelynDátum: Vasárnap, 2012-08-26, 12:15 | Üzenet # 71
Hatodéves
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 493
Kitüntetések: 6
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Köszi drága!Ment is a kedvencek közé,hogy gyorsan megtaláljam biggrin Nagyon érdekesnek tűnik.Kíváncsian várom,hogy milyen törik fognak születni biggrin



“Barát az, aki akkor is velünk tart, amikor az egész világ ellenünk fordul.”
(Alban Goodier)
 
ScaleDátum: Hétfő, 2012-08-27, 16:27 | Üzenet # 72
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Sziasztok!

Végre sikerült frisset hoznom a Gyermek a jászolban severitusból, és Smaragd ajándékát is feltettem - egyelőre még csak az oldalamra. smile

Jó olvasást mindkettőhöz!


http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
evelynDátum: Hétfő, 2012-08-27, 19:47 | Üzenet # 73
Hatodéves
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 493
Kitüntetések: 6
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Köszönöm drága olvastam és kritiztem is mindkettőt biggrin Imádtam őket smile



“Barát az, aki akkor is velünk tart, amikor az egész világ ellenünk fordul.”
(Alban Goodier)
 
ScaleDátum: Vasárnap, 2012-09-02, 16:54 | Üzenet # 74
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Halihó!

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek a fordításban - ne aggódjatok, leginkább szép magyartudásra van most szükség. biggrin

A lényeg, hogy van a Gyermek a jászolban egy rész, ahol Perselus egy macit ad a kis Harrynek. A maci neve "Professor Hush-a-bye".

Na most. A Hush-a-bye kifejezést sehol nem találtam meg a lefordítva, a Goggle Fordító sem tud vele mit kezdeni, és se kézi, se online szótár nem ismeri. Viszont kiderült, hogy az angolok/amerikaiak gyerek mondókákban/altatókban szokták használni, úgy, hogy "Hush-a-bye, baby", ami kb. annyit tesz magyarul, hogy "Tente, baba". De a macinak nem adhatom azt a nevet, hogy "Tente professzor". biggrin Külön-külön egyébként a hush az shh, vagy csendes, lecsendesítet jelent; az "a" az egyet, a bye meg ugye viszlátot, sziát jelent, de ezt leginkább egy kifejezésnek kell tekinteni.

Ebből kéne valamit kihozni, nekem nem igazán van rá ötletem, hátha ti kiokoskodnátok valami. biggrin De ha nektek se sikerül, akkor majd kitalálok valamit. ^^

Más.

Azt hiszem, a Severitus paródiára nem fogok már engedélyt kapni, leginkább erre azért gondolok, mert egy kicsit utána néztem az írónak, és egy fórumon kiderült, hogy 1955-ben született... Valahogy az az érzésem, hogy már nem tevékenykedik HP-s körökben. :/


http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
ErikaDátum: Vasárnap, 2012-09-02, 17:27 | Üzenet # 75
Hatodéves
Csoport: Barátok
Üzenetek: 374
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Nem jutott az eszembe semmi, de írtam levelet herikának, hátha tud segíteni.

Azt hiszem, mindnyájunk élete jobb lenne, ha mindig ott lenne egy könyv mindegyikünk hátizsákjában.
 
ScaleDátum: Vasárnap, 2012-09-02, 17:28 | Üzenet # 76
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Oh, köszi szépen! smile

http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
ErikaDátum: Vasárnap, 2012-09-02, 17:29 | Üzenet # 77
Hatodéves
Csoport: Barátok
Üzenetek: 374
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Igazán nincs mit! biggrin

Azt hiszem, mindnyájunk élete jobb lenne, ha mindig ott lenne egy könyv mindegyikünk hátizsákjában.
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2012-09-02, 18:13 | Üzenet # 78
Inspektor
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 458
Kitüntetések: 11
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Talán próbálkozz a latinnal. Pl: Quies professzor. (nyugalom) Ebben szerintem MZ szívesen segít neked, ha már tényleg nincs ötleted.



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
KristineHoltDátum: Hétfő, 2012-09-03, 07:44 | Üzenet # 79
Főinspektor
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 507
Kitüntetések: 4
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Vam egy nagyon jó Holland-magyar barátném Ő rendszeresen használta a Hush-a-bye-Hush-a-bye kifejezést amikor a kislánya még karonülős volt... Egyszer beszélgettünk róla
- a lényege az volt, hogy ha ő altatta a manót akkor Hush-a-by volt, ha a férje akkor csicsijja-csicsijja.
A lényeg, hogy általában fektetéskor, vagy a kisgyermekek megnyugtatására használják az angol nyelvterületeken.

Nekem rettentesen bejön az amit az előbb, amikor elsőre olvastuk a HSZ-t a Lexikonom mondot zsegerből:
"Csicsijja Bácsi"
Olyan kis cuki..:DDD


"Az ihlet, a lusta írók kifogása"



"Nem voltam szar ember - még ha szarokat írtam is..." by: Két arc: Bűnösök imája
 
ScaleDátum: Hétfő, 2012-09-03, 09:41 | Üzenet # 80
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Smaragd, nem is gondoltam a latinra... ^^

Kris, ez a Csicsijja bácsi nagyon ott van. biggrin Köszi! smile


http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
Betűholisták gyűjtőhelye » Írók klubja » Írók blogja » Scale írópalettája
Keresés:

Designed by:KristineHolt © 2024