Scripta Szombat
2024-04-20
13:47
Üdv! Mugli | RSS Főoldal | 0. nap - Betűholisták gyűjtőhelye | Regisztráció | Belépés
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: KristineHolt  
Betűholisták gyűjtőhelye » Írók klubja » A 200. nap játéka » 0. nap (Scale ajándéka a Scripta a 200. napjára :))
0. nap
SmaragdDátum: Szerda, 2012-10-17, 18:02 | Üzenet # 1
Inspektor
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 458
Kitüntetések: 11
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Már csak egy nap és kezdődik a Scripta 200. napi játéka!
Reméljük, hogy velünk tartotok és hozzászólásaitokkal, hozzájárultok ahhoz, hogy a beküldött művek készítői még sok jó írással örvendeztethessenek meg minket.
Fogadjátok a játék bevezetőjeként, tagunk, Scale írását:


Cím: Szabadság
Kulcs: Madam Pomfrey
Figyelmeztetés: Szereplő halála
Korhatár: 12
Szereplők: Madam Pomfrey, Harry Potter
Kategória: Dráma
Leírás: „…mint az űzött vad, keresi a kiutat, s megesett rajta a szívem – hát segítettem neki…”
Megjegyzés: A történet kereken kettőszáz szó. Se több, se kevesebb.

Készült, a Scripta 200. napos fennállására, játékon kívül.


Szabadság


Úgy éreztem, nem találja a helyét. Nap-nap után bejárt a gyengélkedőre ilyen-olyan problémákkal felkeresve, de tudtam, hogy semmi baja – testileg. Lélekben azonban teljesen összetört. A szemei élettelenül tekintettek a nagyvilágba, a csillogás végleg kiveszett belőlük, és hiába itattam meg vele bármilyen bájitalt is, semmi nem segített. Néha bent tartottam pár napig, had pihenje ki magát, de pont ugyanúgy távozott, ahogyan megérkezett: magányosan, elveszetten, és hiába volt mellette a Longbottom fiú, a tényen, hogy a legjobb barátai és a családja halottak, egyetlen főzet és barát sem tudott változtatni.

Egyre gyakrabban vettem észre, hogy amíg vizsgálom, a tekintete a bájitalos szekrényt lesi, sőt, gyakran kaptam rajta, hogy távollétem alatt a szekrény előtt áll, és mintha válogatna, de szerencsére, csak én tudom a bűbájt, amivel ki lehet nyitni a tárolót. Végül egy idő után rájöttem, hogy Potter, mint az űzött vad, keresi a kiutat, s megesett rajta a szívem – hát segítettem neki…

Egyik éjjel bent tartottam megfigyelésre, s mielőtt elmenten volna lefeküdni, „véletlenül” kint felejtettem az egyik bájitalt az asztalon. Reggelre a fiola üresen állt, Potter pedig élettelenül feküdt az ágyban.
Albusnak nem kellett magyaráznom, hogy mi történt, tudta.

A temetésre három nappal később került sor Godric’s Hollowban, s Harry végre szabad volt.
 
SmaragdDátum: Csütörtök, 2012-10-18, 10:08 | Üzenet # 2
Inspektor
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 458
Kitüntetések: 11
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Nos, függetlenül attól, hogy a történet játékon kívül íródott, attól még nyugodtan hozzá lehet szólni biggrin Mert ez egy igazán jól sikerült kis száz szavas (izé, inkább 200.) Én átéreztem Harry vergődését, és értettem azt is, hogy a javasasszony miért "segített" neki. Viszont szomorú, hogy mások nem figyeltek oda rá, csak Poppy.



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
ScaleDátum: Csütörtök, 2012-10-18, 15:23 | Üzenet # 3
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Ó, köszönöm szépen, nagyon örülök, hogy át lehetett érezni, és meg lehetett érteni, hogy Poppy miért tette azt, amit. Féltem, hogy így kétszáz szóban nem lesz teljes, de azt hiszem hosszabban ebbe nem is igazán akartam belemenni.

Azt nem mondanám, hogy senki nem figyelt rá oda, mert hát ott volt mellett Neville (meg szerintem még más is), csak hát nem tudtak mit kezdeni Harryvel. Ő... "haza akart menni". A családjához, a barátaihoz. Poppy pedig tudott neki segíteni.

Köszi, hogy írtál! smile


http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
evelynDátum: Csütörtök, 2012-10-18, 15:47 | Üzenet # 4
Hatodéves
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 493
Kitüntetések: 6
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Nos ez egy igazán megkapó, szomorú kis száz, öhm kétszáz szavas töri volt. Nem csodálkozom azon, hogy Harry ezt az utat választotta hiszen mindenkit elveszített akit szeretett és fontos volt neki. Hiába volt mellette Neville, nem pótolhatta a legjobb barátait a családját. A hiány a veszteség pedig olyan mély fájdalmat okozott neki, hogy nem vágyott másra csak a szerettei után menni, hogy velük lehessen. Ezen a mély fájdalmon semmi nem tud enyhíteni. Azonban fáj a tudat, hogy mindazok után amit értük tett a fiú ennyire senki nem figyelt rá. De Poppy megadta neki a lehetőséget, hogy újra boldog, és legfőképpen szabad legyen.Köszönöm szépen drága, hogy olvashattam biggrin



“Barát az, aki akkor is velünk tart, amikor az egész világ ellenünk fordul.”
(Alban Goodier)
 
mzperxDátum: Csütörtök, 2012-10-18, 15:55 | Üzenet # 5
Írástudó
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 276
Kitüntetések: 7
Hírnév: 5
Állapot: Offline
Kedves nem névtelen író! biggrin Valóban csak 200 szó mégis nagyon elgondolkodtató. Nem vagyok biztos, hogy Poppy helyében ezt tettem volna, természetesen csak segíteni akart, felismerte a problémát és megadta Harrynek azt amire szüksége volt, mégis valóban erre volt szüksége? /Ha jobban belegondolunk itt már egy egész morális kérdéskör lényege lett egyszerűen lefestve és most mindenki törheti a fejét, hogy mi lett volna a helyes! / Mindenesetre, annak ellenére, hogy Poppy jót akart, nem biztos, hogy ezek után nem töltött éveket lelkiismeret furdalás közepette, hogy nem tehetett-e volna többet. Talán a legkönnyebb út választása ezúttal se volt jó ötlet, mint ahogyan szinte sose.
Nagy gratula! MZ
book
 
ScaleDátum: Csütörtök, 2012-10-18, 16:09 | Üzenet # 6
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Quote (evelyn)
Nos ez egy igazán megkapó, szomorú kis száz, öhm kétszáz szavas töri volt. Nem csodálkozom azon, hogy Harry ezt az utat választotta hiszen mindenkit elveszített akit szeretett és fontos volt neki. Hiába volt mellette Neville, nem pótolhatta a legjobb barátait a családját. A hiány a veszteség pedig olyan mély fájdalmat okozott neki, hogy nem vágyott másra csak a szerettei után menni, hogy velük lehessen. Ezen a mély fájdalmon semmi nem tud enyhíteni. Azonban fáj a tudat, hogy mindazok után amit értük tett a fiú ennyire senki nem figyelt rá. De Poppy megadta neki a lehetőséget, hogy újra boldog, és legfőképpen szabad legyen. Köszönöm szépen drága, hogy olvashattam biggrin


Én sem csodálkozom rajta, hogy Harry azt az utat választotta - tulajdonképpen mindenki "magára hagyta", és már sehol sem és sehogy sem tudott boldog lenni, hiszen azok, akikkel megélhette volna a boldogságot, már nem élnek. Azt hiszem, ezt a tényt egyszerűen képtelen volt feldolgozni. Így ezt az utat választotta. Én köszönöm, hogy olvastad, és hogy írtál! smile

Quote (mzperx)
Kedves nem névtelen író! biggrin Valóban csak 200 szó mégis nagyon elgondolkodtató. Nem vagyok biztos, hogy Poppy helyében ezt tettem volna, természetesen csak segíteni akart, felismerte a problémát és megadta Harrynek azt amire szüksége volt, mégis valóban erre volt szüksége? /Ha jobban belegondolunk itt már egy egész morális kérdéskör lényege lett egyszerűen lefestve és most mindenki törheti a fejét, hogy mi lett volna a helyes! / Mindenesetre, annak ellenére, hogy Poppy jót akart, nem biztos, hogy ezek után nem töltött éveket lelkiismeret furdalás közepette, hogy nem tehetett-e volna többet. Talán a legkönnyebb út választása ezúttal se volt jó ötlet, mint ahogyan szinte sose.
Nagy gratula! MZ book


Teljesen igazad van, MZ! Én is sokat gondolkodtam ezen, mert hát gyakran látunk olyat, hogy Harry öngyilkos lesz, vagy valaki segít neki ebben, de én sem hiszem, hogy ha Poppy helyében lettem volna, meg mertem volna tenni, még akkor sem, ha ezzel csak segíteni akart. Persze az meg megint más kérdés, hogy Harry elfogadott-e másfajta segítséget. Én úgy gondolom, hogy nem. Szerintem nagyon sokan megpróbáltak már vele beszélni terápia szinten, de én úgy hiszem, Harry minden ilyen jellegű közeledést elutasított. Itt viszont felmerülhet a kérdés, hogy akkor miért nem vetett véget önkezével az életének...? Nem tudom, lehet ehhez már nem volt bátorsága, vagy nem volt rá lehetősége, mert mindig mindenki a nyomában volt. Mindenesetre én is biztos vagyok benne, hogy Poppy ezek után már nem lesz ugyanaz az ember, és akkor is bűntudata lesz, ha azzal győzködi magát, hogy csak segített Harrynek.
Köszi a gratulációt! smile


http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)


Az üzenetet módosította: Scale - Csütörtök, 2012-10-18, 16:10
 
Betűholisták gyűjtőhelye » Írók klubja » A 200. nap játéka » 0. nap (Scale ajándéka a Scripta a 200. napjára :))
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Designed by:KristineHolt © 2024