Scripta Szerda
2024-04-24
16:54
Üdv! Mugli | RSS Főoldal | Száz nap - Száz szó... - Tesz(l)ek rád - Betűholisták gyűjtőhelye | Regisztráció | Belépés
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Archívum - csak olvasásra
A fórum moderátora: KristineHolt, Smaragd  
Betűholisták gyűjtőhelye » Írók klubja » A 100. nap játéka » Száz nap - Száz szó... - Tesz(l)ek rád (Altaris írása)
Száz nap - Száz szó... - Tesz(l)ek rád
KristineHoltDátum: Kedd, 2012-07-17, 11:07 | Üzenet # 1
Főinspektor
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 507
Kitüntetések: 4
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Cím: Tesz(l)ek rád
Kulcs: Kviddics pálya
Szereplők: Rowena: Rowena Ravenclaw=Hollóháti Hedvig, Teszlek Süveg, saját
Kategória: nincs
Kiegészítés: mivel a Süveg története a különböző kötetekben sosem lett tisztázva, hogy honnan származik, saját ötlet.

Tesz(l)ek rád


A fű mellé tette le a kalapját.

Senki sem mondta, hogy ennyire nehéz élni. Hogy ennyire nehéz szembesülni mindazzal, ami létezik. Hogy a fájdalom a legalattomosabb helyen is megtalál, és a szíved elől nem menekülhetsz. A szerelemhez miért nem adnak kézikönyvet?

A férfi, aki húszas éveinek vége felé járt, nem tudta feldolgozni a bánatot, amit az imádott lány elvesztése okozott. Rowena sosem lehet majd az övé, ezzel tisztában volt, s ugyanígy, ugyanennyire tisztán azt is érezte, hogy számára több lány nem létezhet. Az ő emléke fog élni benne mindig.

Ezekkel a gondolatokkal ült le Jeremy a kviddics pálya szélére. Az iskola ötlete is az ő fejéből pattant ki először, s úgy hozták aztán ők négyen létre. Roxfort… ízlelgette a szót, de valami nem fért a fejébe. Gondolatok röppentek ide és oda, mint egy cikesz. Csillámlón, megismételhetetlenül és egyedien.

Valakinek akkor is tennie kell a négy ház fennmaradásáért, ha évtizedek múlva ők nem lesznek, a tanulókat akkor is be kell osztani. Valakinek vagy valaminek, aki ismeri a titkaikat, aki elég közel áll hozzájuk, hogy tudja, melyik diák hova tartozik, amikor beteszi a lábát az iskolába. Kezére támasztotta a fejét és némán, magába fordulva nézte a füvet a csillagok halvány sugaraiban.

Hiszen én képes vagyok a varázslásra! Felvidult, holott ez egy képzett varázsló fejében nem számított volna olyan meglepő ténynek. Pálcája, amely a világos színű nyírből készült és főnixtoll volt benne, halvány derengésbe vonta a környezetét.

A vonalak a levegőben összekapcsolták a kalapot vele, a fényörvény aztán mindkettejüket elnyelte, s a pálca csendben hullott a földre le, de amint megérezte a varázslat lényegét, léggé vált. Jeremy nyomtalanul tűnt el.

A fű mellett a kalap életre kelt.


"Az ihlet, a lusta írók kifogása"



"Nem voltam szar ember - még ha szarokat írtam is..." by: Két arc: Bűnösök imája
 
ErikaDátum: Csütörtök, 2012-07-19, 09:31 | Üzenet # 2
Hatodéves
Csoport: Barátok
Üzenetek: 374
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Kedves író! Rövid és lényegre törő történet volt, jó megfogalmazással. Köszönöm.

Azt hiszem, mindnyájunk élete jobb lenne, ha mindig ott lenne egy könyv mindegyikünk hátizsákjában.
 
ScaleDátum: Csütörtök, 2012-07-19, 09:36 | Üzenet # 3
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Kedves Író!

Rövid, lényegre törő, szép történet volt, és mindent beletettél, amire szükség volt ahhoz, hogy egy kicsit én is része se legyek a világodnak - Rowena világának.

Zárójelben jegyezném meg, hogy én úgy tudom, a Süveg Griffendélé volt, ő varázsolta el, hogy majd később beossza a gyerekeket. Zárójel bezárva. :P

Köszönöm, hogy olvashattam!

Puszi,
Scale


http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
mzperxDátum: Csütörtök, 2012-07-19, 11:11 | Üzenet # 4
Csoport: Vendégek





hát ez a történet sok mindenre magyarázatot ad, főlrg a teszlegre, ami ugyebár mindenki fantáziáját izgatja, köszönjük!
 
evelynDátum: Csütörtök, 2012-07-19, 11:49 | Üzenet # 5
Hatodéves
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 493
Kitüntetések: 6
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Kedves író! Rövid de velős és tetszetős történet volt.Tényleg fura,hogy a Teszlek süveg nagy szerepet kap mindig a történetben,de igazából senki nem tudja a létrejöttének történetét,azon kívül,hogy az alapítók hozták létre azért,hogy a diákokat be tudják osztani a négy ház egyikébe.Valóban Griffendél varázsolta el a süveget,nos két lehetséges megoldás jutott eszembe.Jeremy volt Griffendél a másik pedig,hogy Jeremy nyomtalanul tűnt el,mivel a kalapba költözött aztán Griffendél még pluszba meg is bűvölte.Érdekes történet volt biggrin Köszönöm.



“Barát az, aki akkor is velünk tart, amikor az egész világ ellenünk fordul.”
(Alban Goodier)
 
HotaruDátum: Csütörtök, 2012-07-19, 12:37 | Üzenet # 6
Írástudó
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 67
Kitüntetések: 1
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia!

Annak ellenére, hogy mennyire rövid kis történetet hoztál nekünk, nagyon tetszett, különösen a megfogalmazás. Egyébként lehet, hogy Griffendél alkotta a Süveget, az még nem jelenti azt, hogy így is volt, és pont ezért vannak a fanficik. A kulcs egy picit felületesen lett használva, de ettől eltekintve remek kis történet volt. Köszönöm hogy megalkodtad! ^^


 
AremehDátum: Csütörtök, 2012-07-19, 12:59 | Üzenet # 7
Harmadéves
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 83
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Kedves Író! Bár a történet rövid, de annál varázslatosabb! Nagyon megfogott az ötleted, hogy hogyan is született a Teszlek Süveg, és még jobban ahogy azt a mágikus összefonódást leírtad! Kicsit átjárta a lelkemet...
Köszönöm Neked az élményt!


Álmodni szoktam. Néha úgy érzem, az az egyetlen helyes cselekvés. Álmodni, az álmok világában élni (...).
 
KristineHoltDátum: Vasárnap, 2012-07-22, 01:57 | Üzenet # 8
Főinspektor
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 507
Kitüntetések: 4
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Kedves Író!

Nagyszerű történetet hoztál!
Élmény volt.. biggrin


"Az ihlet, a lusta írók kifogása"



"Nem voltam szar ember - még ha szarokat írtam is..." by: Két arc: Bűnösök imája
 
Betűholisták gyűjtőhelye » Írók klubja » A 100. nap játéka » Száz nap - Száz szó... - Tesz(l)ek rád (Altaris írása)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Designed by:KristineHolt © 2024