Scripta Péntek
2024-04-26
14:29
Üdv! Mugli | RSS Főoldal | Száz nap - Száz szó... - Kettőnk titka - Betűholisták gyűjtőhelye | Regisztráció | Belépés
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Archívum - csak olvasásra
A fórum moderátora: KristineHolt, Smaragd  
Betűholisták gyűjtőhelye » Írók klubja » A 100. nap játéka » Száz nap - Száz szó... - Kettőnk titka (KristineHolt írása)
Száz nap - Száz szó... - Kettőnk titka
KristineHoltDátum: Vasárnap, 2012-07-15, 17:34 | Üzenet # 1
Főinspektor
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 507
Kitüntetések: 4
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Cím: Kettőnk titka
Kulcs: Hóborc
Figyelmeztetések: nincs
Szereplők: Perselus Piton, Harry Potter, Hóborc
Kategória: Severitus


Résnyire húzott szemekkel pásztázta az alatta elterülő, Nagyterembe vezető folyosót.
Igyekezett a lehető legcsendesebben mozogni – ebben az időben a kastély kihaltnak tűnt, de általában mindig ilyenkor tudta meg a legérdekesebb, olykor egészen szaftos titkokat a Roxfort lakóiról.
A jelek szerint most sem hiába várt.
Alig két órát lógott csak a plafonon, amikor sietős léptek éles koppanása verte fel a hajnali csendet. Jól ismert mindenkit, már az első két lépésből meg tudta állapítani, hogy a közeledő nem más, mint Albus Dumbledore.
Még el sem érte a folyosónak azt a pontját, ahol éppen alá kerülhetett volna, amikor a másik irányból ismét léptek vertek visszhangot a falakon.
Az érkező személye meglepte - na, vajon miért titokban találkozgatnak ezek? Simán megbeszélhetnének mindent valamelyikük irodájában, már csak a beosztásukat illetően is. De gyorsan elhessegette a gondolatait, mert azok ketten halk beszélgetésbe kezdtek - bosszantóan halkba.
Óvatosan, hogy még véletlenül se vegyék észre, megcélozta az oldalsó falat - méterről-méterre húzódott hozzájuk közelebb, egészen addig, amíg végre tisztán hallhatta a szavaikat.
Eleinte kikerekedett szemekkel figyelt - majd lassan kaján vigyorra húzódott a szája. Nem hiába szokott olykor hetekig várni az éjszakában, most is megkapta a napjait vidámabbá tevő híreket - nagy nap lesz a holnapi. Egészen biztos volt benne, hogy hosszú ideig lesz mivel szórakoztatnia magát.
Harry nyűgösen és kialvatlanul ébredt - a jelek szerint jóval korábban, mint a többiek. Ezért halkan, hogy ne keltsen fel feleslegesen senkit, kiment a fürdőbe - ha már fent van, akkor rendbeszedi magát, és lemegy reggelizni. Mi mást csinálhatna a toronyban hajnalok-hajnalán.
Éppen leült a Griffendél asztalához, amikor éles kacajt hallott a feje fölül.
Na, éppen csak Hóborc hiányzott - gondolta bosszúsan.
- Piti-Poti! Kidobott az ágyad? - kérdezte a szellem rettenetes röhögéssel fűszerezve.
- Húzzál innen Hóborc, mert hozzád vágom a tányéromat! - kiabált fel a plafonra Harry bosszúsan. Nem elég, hogy aludni nem tud, még enni sem hagyják.
- Piti-Poti! Értem én, hogy nyűgöske vagy, biztos én is az lennék, ha olyan mirci-morci apucim lenne, mint neked - folytatta a számára igen szórakoztató beszélgetést a szellem.
- Miről beszélsz? - kérdezett vissza Harry, de mire felnézett, a megbűvölt plafonon már nem volt senki.
Hóborc úgy tűnt el, mintha csak valami jelenés lett volna.
Direkt nem töltött több időt az ifjú Potter - vagy mégsem Potter -, társaságában. Ha azt akarja, hogy a szórakozása a lehető legtovább tartson, akkor lassan kell adagolnia az információkat. Ideje meglátogatnia a bájitalmestert.
Perselus a szokásos reggeli lendületével lépett ki a lakosztálya ajtaján. Azon ritka kivételek közé tartozott az éjszakája, amikor se rémálmok, se kínzó emlékek nem társultak mellé. Talán ez okozta a reggeli éhségét is - éppen ezért indult korábban, Úgy döntött, hogy az első bájitaltan órája előtt megreggelizik a Nagyteremben.
De alig tett a pince folyosóján két lépést, amikor meghallotta az idióta röhögést a plafonról.
Vetett néhány gyilkos pillantást Hóborcra, majd folytatta az útját.
- Piton, Piton mit kevertél? A reggelidbe mérget tettél? - énekelte biztonságos magasságban a szellem.
- Tűnés a folyosómról! Csak egyszer szólalj még meg, és biztos, hogy a Rengetegben végzed pókvacsoraként! - mordult rá a bájitalmester. Mindig is utálta ezeket a rusnya szellemeket, és bár ismert olyan átkokat, amivel be tudta volna fogni a szájukat - nem volt hajlandó időt és energiát pazarolni rájuk.
Hóborcnak elég volt ennyi - érezte, hogy sikerült előkészítenie a terepet a kellő mértékű robbanáshoz.
Harry befejezte a reggelit és kifelé indult a Nagyteremből - éppen akkor, amikor Perselus Piton belépett annak az ajtaján.
Hóborc úgy találta, hogy elérkezett az idő.
- Piton-Potter, Piti-Poti! Ízlett-e a reggeli? - kezdett bele a hirtelen rögtönzött énekébe. Közben majd belefulladt az idétlen röhögésbe.
A nem túl enyhe célozgatásra Harry is és Perselus is azonnal felkapták a fejüket.
- Fogd be a szád, mielőtt még én fognám be! - mordult rá fagyos és fenyegető hangon Piton.
- Harry Potter, Harry Piton! Vajon melyik lesz a finom? - énekelte tovább Hóborc. - Kicsi Poti, kicsi Piti, hogy fogja ezt elviselni? Apuci a mirci-morci, vajon, hogy fog magyarázni?
Harry és Perselus összenéztek, majd egy apró bólintás után egyszerre emelték a pálcájukat a szellemre. Szinte ugyanabban a pillanatban Hóborcot eltalálta a két pálcából kiröppenő sóbálvány átok - a szellem nagyot koppanva landolt a lábuk előtt a padlón.
- Vajon kitől tudta meg? - kérdezte Harry az apjától.
- Nem tudom, de van elképzelésem - felelte dühösen a professzor. - Menj vissza a toronyba. Én utánajárok a dolognak.
- Rendben, apa. Este elmondod majd, hogy mit tudtál meg?
- Persze, fiam!


"Az ihlet, a lusta írók kifogása"



"Nem voltam szar ember - még ha szarokat írtam is..." by: Két arc: Bűnösök imája
 
ScaleDátum: Csütörtök, 2012-07-19, 08:42 | Üzenet # 2
Ötödéves
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 171
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Kedves Író!

happy Jajaj, szegény Hóborc, alaposan pórul járt! Pedig olyan jól előkészítette a terepet a bombasztori kirobbanásához! biggrin Na és azok a mondókák... Nagyon tetszett a történeted, jókat derültem rajta. happy

Köszönöm, hogy olvashattam!

Puszi,
Scale


http://scaleoldala.ucoz.hu/

A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.

(Pillangó-hatás c. film)
 
ErikaDátum: Csütörtök, 2012-07-19, 09:59 | Üzenet # 3
Hatodéves
Csoport: Barátok
Üzenetek: 374
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Kedves író! Igazán vicces történetet hoztál nekünk, nagyon tetszett!

Azt hiszem, mindnyájunk élete jobb lenne, ha mindig ott lenne egy könyv mindegyikünk hátizsákjában.
 
AremehDátum: Csütörtök, 2012-07-19, 14:57 | Üzenet # 4
Harmadéves
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 83
Kitüntetések: 3
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Kedves Író! Na igen, ezen nevettem happy teljesen megelevenedett előttem a kép, ahogyan ezek ketten egymásra néznek, majd bólintanak, cinkosan megvillan a szemük happy Nagyon jó volt, tetszett! És ahhoz is külön gratulálok, hogy Hóborc szájába ilyen ügyes kis rímeket adtál biggrin Köszönöm, hogy olvashattam!

Álmodni szoktam. Néha úgy érzem, az az egyetlen helyes cselekvés. Álmodni, az álmok világában élni (...).
 
HotaruDátum: Csütörtök, 2012-07-19, 17:15 | Üzenet # 5
Írástudó
Csoport: Szerzők
Üzenetek: 67
Kitüntetések: 1
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia!

Jajj ez nagyon vicces volt! Hóborc csúnyán járt, de hát meg is érdemelte. Az meg különösen tetszett, hogy Perselus és Harry ilyen jó viszonyban voltak, és sikerült titokban tartani (eddig?) rokonságukat. Gratula a törihez, nagyon jó lett! ^^


 
mzperxDátum: Péntek, 2012-07-20, 20:29 | Üzenet # 6
Írástudó
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 276
Kitüntetések: 7
Hírnév: 5
Állapot: Offline
kedves Tudom Hogy Ki Vagy De Nem Mondom Meg! na vajon kitől tudta meg a kopogtatószellem??, Sajnos ne derül ki, de ezt is sejteni vélem, de itt már annyi mindent sejtek, hogy az kész káosz!!! smile smile Iszonyatosan mulatságos volt a történet, épp ezért tudnám még olvasni, bár ez így is kerek egész lett. Na de szegény Hóborcnak adhatna már valaki egy kissé pozitívabb szerepet is egyszer! tongue A Két Piton együtt viszont mindenképp hátborzongató ellenfél, még egy kopogtatószellemnek is!!! applause
 
AltarisDátum: Péntek, 2012-07-20, 22:19 | Üzenet # 7
Másodéves
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 51
Kitüntetések: 1
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Kedves Író!

happy happy happy
Nagyon tutik a rímek smile És a csattanó smile bár, amikor a robbanást emlegetted, én már Hóborcra gondoltam, hogy robbanni fog :P
Köszi a nevetés smile


Mi csak abban dönthetünk, hogy mi a teendő, ha már itt vagyunk. (John Ronald Reuel Tolkien)

Az igazság azok oldalán áll, akik keresik. (Terry Goodkind)
 
Betűholisták gyűjtőhelye » Írók klubja » A 100. nap játéka » Száz nap - Száz szó... - Kettőnk titka (KristineHolt írása)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Designed by:KristineHolt © 2024