Scripta Szerda
2024-04-24
17:29
Üdv! Mugli | RSS Főoldal | Találtál valami jó ficet? - Betűholisták gyűjtőhelye | Regisztráció | Belépés
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: KristineHolt  
Betűholisták gyűjtőhelye » Csevegő » Hétköznapi susmus » Találtál valami jó ficet? (Ide vele!!!)
Találtál valami jó ficet?
KristineHoltDátum: Hétfő, 2012-04-16, 15:36 | Üzenet # 1
Főinspektor
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 507
Kitüntetések: 4
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Na, ide vele!! eye

"Az ihlet, a lusta írók kifogása"



"Nem voltam szar ember - még ha szarokat írtam is..." by: Két arc: Bűnösök imája
 
mzperxDátum: Csütörtök, 2012-05-17, 20:26 | Üzenet # 2
Írástudó
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 276
Kitüntetések: 7
Hírnév: 5
Állapot: Offline
Hááát, ha senki nem merészkedik ide, akkor kénytelen vagyok nyitni a sort. Van egy igen csak terjedelmes, szívszorongattatóan szép angol fic. SS/HG, amit már legalább 5x-re olvastam újra mostanság. cry Valószínűleg nem tudom jól összefoglalni, de tényleg nem átlagos történet. A roxforti csata után Piton teste eltűnik, és bár vitatják, hogy mi lett a sorsa, valójában senki sem törődik a dologgal. 10 év Pitont önkéntes száműzetéséből hazaűzi a fojtogató magány és az egyre elhatalmasodó betegség. Úgy dönt már nem számít, hogy hősnek tekintik, megölik, vagy börtönbe zárják, csak otthon akar lenni. Véletlenül összefut Hermionéval, aki hamar kideríti, hogy Piton hol él, és látogatni és faggatni kezdi. Mikor megtudja hogy súlyos beteg mindent megtesz, hogy szerezzen neki egy bájital labort. Mit ad Isten, a Roxfortban 10 éve nem volt alkalmas bájitaltantanár, a mardekárosok pedig elhanyagoltabbak, mint valaha. Csakhogy még Hermione egyre többet tud meg a keserű férfi múltjáról, és lassan az egyetlen értelme lesz Piton létezésének, a világ többi része és kollégáik megveti és gyűlöli a férfit...
Na ez elég hosszúra sikerült, de talán kedvet csinál!
Loten: Post Tenebras, Lux
http://www.fanfiction.net/s/6578435/1/bPost_b_bTenebras_b_bLux_b
 
KristineHoltDátum: Péntek, 2012-05-18, 03:48 | Üzenet # 3
Főinspektor
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 507
Kitüntetések: 4
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Nekem Tuti! Már el is mentettem magamnak a kedvencekhez!! Majd alkalomadtán beleásom magam...
Én már leszoktam arról, hogy favorizáljam a ficeket (túl sok van ahhoz) de a kedvenc bétám most állítja össze a" kedvenc ficek" oldalát még csak tegnap este állt neki, de másris 24(!) fantasztikus történet linkjét és rövid leírását tette közzé!

Smaragdvilág - Kedvencek

Itt megtaláljátok csemegézzetek kedvetekre - a lista folyamatosan bővülni fog! holiday


"Az ihlet, a lusta írók kifogása"



"Nem voltam szar ember - még ha szarokat írtam is..." by: Két arc: Bűnösök imája
 
aenaDátum: Péntek, 2012-05-25, 15:00 | Üzenet # 4
Harmadéves
Csoport: Barátok
Üzenetek: 81
Kitüntetések: 2
Hírnév: 0
Állapot: Offline
nos hamár így ajánlod akkor rossz nem lehet így belefogok az olvasásba addig is legalább gyakorlom a nyelvet biggrin

"Vannak pillanatok, amikor az élet bizonyos embereket elválaszt egymástól azért, hogy megértsék, milyen sokat jelentettek egymásnak."
 
KristineHoltDátum: Péntek, 2012-05-25, 18:10 | Üzenet # 5
Főinspektor
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 507
Kitüntetések: 4
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Én már elkezdtem.... Nagyon bejövős - csak az a bajom, hogy alig van időm olvasni surprised

"Az ihlet, a lusta írók kifogása"



"Nem voltam szar ember - még ha szarokat írtam is..." by: Két arc: Bűnösök imája
 
mzperxDátum: Hétfő, 2012-05-28, 18:54 | Üzenet # 6
Írástudó
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 276
Kitüntetések: 7
Hírnév: 5
Állapot: Offline
ha a végére jutottatok, és tetszett az író stílusa és Perselus Pitonja, ajánlom nektek a másik írását is: Chasing the sun. Még nem befejezett, de már az 54. fejezetnél tart és rendszeresen frissít. Ezúttal nem a háború végén kezdődik a történet, hanem az 5. könyv idején, és igencsak érdekes fordulatot vesznek innentől az események, hála Hermiónénak, és a professzort támogató kis csapatnak.

http://www.fanfiction.net/s/7413926/1/Chasing_The_Sun
 
KristineHoltDátum: Csütörtök, 2012-05-31, 06:40 | Üzenet # 7
Főinspektor
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 507
Kitüntetések: 4
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Köszi - igaz ezzel még várnom kell... kevés időm jut sajna olvasni... cry

"Az ihlet, a lusta írók kifogása"



"Nem voltam szar ember - még ha szarokat írtam is..." by: Két arc: Bűnösök imája
 
mzperxDátum: Kedd, 2012-06-12, 21:43 | Üzenet # 8
Írástudó
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 276
Kitüntetések: 7
Hírnév: 5
Állapot: Offline
nekem meg írni... sad lassan elszivárog az agyvelőm maradékai is és beállok Pitonod mellé makarénát táncolni Törpillának öltözve
 
KristineHoltDátum: Szerda, 2012-06-13, 02:53 | Üzenet # 9
Főinspektor
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 507
Kitüntetések: 4
Hírnév: 3
Állapot: Offline
Na, azt ugyan nem!! Nem látod, hogy ott én rázok? happy happy happy

"Az ihlet, a lusta írók kifogása"



"Nem voltam szar ember - még ha szarokat írtam is..." by: Két arc: Bűnösök imája
 
SmaragdDátum: Szerda, 2012-06-13, 05:40 | Üzenet # 10
Inspektor
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 458
Kitüntetések: 11
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Hm... elég szőrös az a mellkas, tessék gyantáztatni! Olvasás terén én semmi jót nem olvastam mostanában (a már beszélteken kívül). Viszont ezt véleményem szerint érdemes elolvasni, érdekes felvetés, és szép történet, amit Belli írt Dorian emlékére cry

Wish you were here




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
mzperxDátum: Szerda, 2012-07-25, 21:07 | Üzenet # 11
Írástudó
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 276
Kitüntetések: 7
Hírnév: 5
Állapot: Offline
Igen! Az valóban szívszorongatóan szép volt.

Hozzáadva (2012-07-25, 22:07)


Az üzenetet módosította: mzperx - Csütörtök, 2012-07-26, 18:11
 
AltarisDátum: Szerda, 2012-07-25, 21:12 | Üzenet # 12
Másodéves
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 51
Kitüntetések: 1
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Quote (Smaragd)
Hm... elég szőrös az a mellkas, tessék gyantáztatni! Olvasás terén én semmi jót nem olvastam mostanában (a már beszélteken kívül). Viszont ezt véleményem szerint érdemes elolvasni, érdekes felvetés, és szép történet, amit Belli írt Dorian emlékére


Ó te jó ég... Percek óta csak bámulom a monitort, mert ez a nyárindítás számomra teli volt fájdalmas végzetekkel és halállal. És most itt is... azt hiszem... azt hiszem, megyek és merengek...

isa pur es homou vogymuk

történetről: szívszorítóan, fájdalmasan szép. és az élet ilyen - véget ér egyszer...


Mi csak abban dönthetünk, hogy mi a teendő, ha már itt vagyunk. (John Ronald Reuel Tolkien)

Az igazság azok oldalán áll, akik keresik. (Terry Goodkind)
 
mzperxDátum: Csütörtök, 2012-07-26, 18:11 | Üzenet # 13
Írástudó
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 276
Kitüntetések: 7
Hírnév: 5
Állapot: Offline
Ajánlom nektek A gondnok felesége c. severitust, bár még csak a 2. fejezetnél tart, engem már magával ragadott!

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=99252
 
Betűholisták gyűjtőhelye » Csevegő » Hétköznapi susmus » Találtál valami jó ficet? (Ide vele!!!)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Designed by:KristineHolt © 2024